Ryhmät

Aikataulu syyskausi 2019 ( elokuu- joulukuu) 

Lapsi - Aikuinen ryhmä 1

Ohjaaja Katri 

pe.klo. 17.00-17.30

Lapsi - Aikuinen ryhmä 2

Ohjaaja Katri 

pe. klo. 17.30-18.00

Lasten TanssiTähti- ryhmä

Ohjaajat Jonna & Jenny

ti. klo. 17.00-17.45

Lasten TanssiTimantti -ryhmä

Ohjaaja Mari

to. klo. 17.00 -17.45

Lasten kilpatanssin alkeet

Ohjaaja Lauri

ma. klo. 18.30-19.15

Lasten kilpatanssin jatkoryhmä

Ohjaaja Katri

pe. klo. 18.00- 18.45

Aikuisten alkeet 

Ohjaajat Mika & Sanna

ti. klo. 18.00-19.30

Aikuisten jatkoryhmä

Ohjaajat Henkka 

to. klo. 19.30-21.00

Kilpailevat aikuiset

Ohjaaja Ilkka 

ma. klo. 19.15-20.45

Ammattivalmennusryhmät vakiot

Ohjaaja Katri

ke. joka toinen viikko

Ammattivalmennusryhmät lattarit

Ohjaaja Tiina

ke. joka toinen viikko

                          Tunnit pidetään Kimpisen lukion alasalissa (Pohjolankatu 2 Lappeenranta)

Ryhmien alkamisajat syksy 

Lapsi - Aikuinen 1-2 vuotiaat     Pe. 23.8. 

                                                          Lapsi -Aikuinen 3-4- vuotiaat   Pe. 23.8.

                                                         Lasten TanssiTähti                       Ti. 20.8.
                                                          Lasten TanssiTimantti                To. 22.8.
                                                          Lasten Kilpatanssin alkeet         Ma. 19.8.

                                                          Lasten Kilpatanssin jatkoryhmä Pe. 23.8.

                                                          Aikuisten kilpatanssin alkeet      Ti. 3.9.

                                                          Aikuisten jatkoryhmä                    To. 5.9.
                                                          Kilpailevat aikuiset                        Ma. 2.9.  


Lasten ryhmät aloittavat elokuun puolen välin aikoihin ja aikuisten ryhmät syyskuun alussa. Tarkempi aikataulu julkaistaan lähempänä ryhmien alkamista.           

Vapaat harjoitukset

Vapaat harjoitukset kaikille seuran kausimaksun maksaneille (ei ohjausta)

Tiistai


19.30 - 21.00 practise

Torstai

18.00-18.45 vakiot

18.45- 19.30 latin

Perjantai 

19.00 -21.00 oma harjoittelu  

(Katrin yksärien aikana)